گدای ناپل

تمرین: باز نویسی قصه

زمانی که در ناپل زندگی می کردم، در کنار در خانه ام گدایی بود که همیشه چند تا سکه برایش می انداختم. روزی متعجب از اینکه چرا هیچوقت تشکر نمی کند به دقت نگاهش کردم و متوجه شدم چیزی که من گدا می دانستم، یک صندوقچه چوبی سبز رنگ کهنه و خاک خورده است که چند تا میوه گندیده در خود داشت.

این صندوقچه اسرار آمیز، هدیه ای بود برای اینکه من به خودم بیایم و نگاهم را عوض کنم در حین جمع آوری سکه های بخششم، شگفت زده به خواست و قدرت الهی فکر کردم و فهمیدم بر اساس قوانین شهروندی همانطور که من خانه ای زیبا و زندگی با شکوه دارم، مسلما نباید اینجا از فقر و گرسنگی خبری باشد، چون دور از خواست و عدالت الهی است.

به جرأت می‌توانم بگویم که شهر من یکی از آرمانی ترین شهرهای دنیاست. داشتن زندگی زیبا و ایده آل از پیش پا افتاده ترین مسایل بشری است. مردم اینجا مشکلات مادی ندارند و بیشتر دغدغه آنها تکامل، تعالی، فرهیختگی و ….. است.
————————

صندوقچه چوبی، صندوقچه خاطرات، صندوقچه اسرار
داشتن یک صندوقچه چوبی برای نگهداری خاطرات و یادگاری‌ها و …
سایت شخصی من که حاوی دلنوشته ها و روز نوشته های دخترانه من است. قصه من و نوشت و نویس های رشد و توسعه مهارتهای فردی برای نویسندگی و تولید محتوا

آرمان شهر من
شهر رؤیایی رنگین کمان

نام هنری: بهارناز خاتون، فاطمه سحر
زندگی در سرزمینی آرمانی با شرایطی ایده آل
دختر بهارانم من، پیشه ام نقاشی است، روزگارم به هنر می چرخد،
خانه ای دارم کنار یک باغ، بر بلندای. چند درخت، زیر چتر نارون، همنشین گل و گلبرگ و نسیم، همنوای جویبار و باران در گلستانه پهنه رنگین کمان

من توی آرمان شهرم در کارگاه زیبا سازی و زیبایی آفرینی کار می کنم که برای داشتن آرمان شهری ویژه، کلی ایده جالب و جذاب در حال بررسی و تدارک دارم. اینجا کارخانه تولید افکار درخشان هنری و خلاقانه است. هنر و رنگ و خلاقیت، ایده و اجرا و نمایش

دوستانی دارم، خوشحال، خوش فکر و هنرمند که برای تکامل و اجرای این ایده های عالی به من کمک می کنند. اما مهم وجود داشتن من و پیگیری ها و بررسی های مداوم من است تا به موقع و به جا تمامی آنها اجرا کرده و به سرانجام برسانم.

کنار دفتر کارم گلخانه ای پر از گلهای رنگارنگ و دوست داشتنی است، چند درخت میوه و جویبار آبی گوارا که در کنارش در جریان است. آب این رود از سرچشمه های رنگین کمانی کوهساران تأمین می شود. اینجا حال دل دریا و زمین و آسمان مطلوب است. در سحرگاه همه چیز رؤیایی و اما زیباست، با مه صبحگاهی و نم نم باران طراوت بخش بهار و حلول نقوش رنگین کمان رؤیایی اسرار وجود، اینجا باید زیست تا که بودن به تو معنای عشق و حقیقت بدهد.

اینجا پر آرزوها و رؤیاهای خوب و زیباست، پر از نقاشی های قشنگ و رنگارنگ، پر از هدیه های رنگین کمانی و خوشحالی جات جذاب برای لحظات دوستی و دورهمی، محبت های از صمیم قلب به همراه شادکامی و کامروایی، با عطر و طعم خوراکی ها و نوشیدنی های خوشمزه و شگفت انگیز ؛ تا قلب و روحتان جانی دوباره بگیرند و سر زنده و سر حال شود.

به سراغ من اگر می آیی نرم و آهسته بیا تا مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهایی من
اگر مرا در خانه نیافتی شاید کنار پنجره یا که در ایوان خانه گلها در حال تفکر و تخیل باشم. مشغول آشپزی باشم و یا گلکاری و گل آرایی و … کلی کار جذاب و دوست داشتنی دیگر که آرزوی هر دختری است. اما اینجا من به افکار و ایده هایم رنگ و لعاب زیستن و شادمانی می دهم تا دنیا جای بهتری باشد برای زندگی کردن. من می خواهم بیشتر از یک نفر موثر و مفید باشم چون می دانم چه می خواهم، پس تلاش می کنم تا بهترین خودم باشم. بهترین دخترک نقاش شهر آرزوها

برای خودتان یک عنوان یا لقب زیبا و منحصر به فرد انتخاب کنید. دوست دارید شما را با چه نام و نشانی بشناسند؟ دوست دارید خانه تان در کجای شهر باشد و چه موقعیتی داشته باشد؟ تصویر ذهنی شما از یک زندگی ایده آل چگونه است؟

نظر شما چیه؟ آیا تا به حال بهش فکر کردید؟ شهر آرمانی من چه شکلی است؟ چه قوانین و مقرراتی دارد؟ مردمان این شهر آرمانی چگونه اند؟
برای اینکه بتوانید در آرمان شهر مورد نظر خودتان زندگی کنید، چه کار می کنید؟
مثلا فرض کنید که تا ۱۰ یا ۲۰ سال آینده امکان اقامت شما در آن فراهم شود، شما چه کار می کنید تا شایستگی لازم برای زندگی در آنجا را داشته باشید؟

برای اینکه گدایان شهرتان کم شوند چه راهکارهایی را پیشنهاد می کنید؟
برای اینکه شهری تمیزتر و زیباتر داشته باشیم، چه کارهایی می شود کرد؟
برای کاهش تعداد گربه ها و موش ها و کنترل زاد و ولد آنها چه فکری باید کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.