روزی که در روزهای هفته نیست

تمرین: باز نویسی قصه

در روزگاران قدیم ملانصرالدین تصمیم گرفت که لباسهایش را رنگ کند، برای همین نزد استاد رنگرز رفت و گفت می خواهم لباسهایم را رنگ کنم اما رنگش هیچکدام از رنگهای سبز و زرد، قرمز و آبی نباشد. رنگرز در پاسخ به او گفت: پس توهم یک وقتی بیا که هیچکدام از ایام هفته نباشد.
————————

موش تو سوراخ نمی رفت، جارو به دمش می بست
این دست اون دست کردن برای اینکه کار انجام نشود
ملانصرالدین هم برای خودش اسطوره‌ای است و کارهای عجیب غریبی می کند. کارهایی که به قول قدیمیا به عقل جن هم نمی رسد یا حسابی کفر آدم را در می آورد.

این قصه مقدمه خوبی می تواند باشد برای جواب دادن به کارهایی که شدنی نیست.
دیدید وقتی کاری غیر ممکن و نا شدنی مثل خوره به جانتان می افتاد، چطور شما را درهم می شکند و فکرتان را مشغول می کند، دایم با آن کلنجار می روید تا با راه حل و یا ایده ای خاص آن را خاتمه بدهید و فکرش را از سرتان باز کنید. دائما نشخوار فکری دارید کلی زمان و انرژی می گذارید و با خودتان مبارزه می کنید تا قضیه را فیصله دهید، ولی نمی شود.
هر کاری می کنید تا از شر فکری وسواسی و خرافی گونه خلاص شوید، ذهنتان آرام بگیرد و با کنار گذاشتنش از تشویش و سردرگمی بیرون بیا یید؛ و دوباره بتوانید به چیزی نو و شگفت آور اما شدنی فکر کنید و به نتیجه برسید؛ آنگاه با خیال راحت بنشینید و دور از هرچه مصیبت و مزخرف است رها شوید تا گره های ذهنتان را باز کنید و آزاد شوید، نفسی تازه کنید، انرژی بگیرید، روحتان را جلا دهید و سرحال و سرزنده شوید.

ذهن آدم مثل کارخانه افکار می ماند که دائم در حال تفکر و بررسی و پردازش اطلاعات و احساسات است. نمی شود بی خیال افکار بود و دائم باید برای خوراکش ایده و محتوا تهیه کرد وگرنه خراب می شود و به نشخوار فکری و توهم می افتد.

از هر فرصتی که بهم توان نوشتن و طراحی و نقاشی بدهد استفاده می کنم تا بتوانم فکرم را بیان کنم، درباره اش بنویسم و تصویرش کنم. دوست دارم بتوانم افکارم را منسجم کنم و سرو سامان بدهم. مثل فایلها، طبقات کمد و کشوهای مرتب و منظم شده ای که به خوبی در جای خودشان قرار گرفتند و با ترفندی ساده می توان بهشان دسترسی داشت.

جوری که خودمم از نگاه کردن بهشان خوشم بیاید و کلی انرژی و انگیزه بگیرم. به این کار فرایند تعادل و یکپارچه سازی روح می گویند، هنگامی که حالتان خوب است و همه چیز رو به راه است. پس هم اکنون و همین لحظه را دریاب و زیبا زندگی کن، تو می توانی.
الهی که همیشه خوب و خوش باشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.