ساختن کلمات جدید

تمرين شماره هشتم: کلمات جدید

#تمرين: […]
———————
خرده نویسی و خرده نوشته

خرده نوشته همان کوتاه نوشته های روزانه است.
خرده نوشته ها کوتاه نوشته های روزانه درباره اتفاقات و رویدادهای زندگی با موضوعات و عناوین جالب و متفاوت است. خرده نوشته بیانگر احوال و احساسات شخصی فرد است.
روزانه نویسی یا روز مره نویسی یکی از انواع خرده نوشته است.
تمرینات نویسندگی هم جزیی از خرده نوشته ها هستند.
جملات کوتاه، جملات قصار، لغت نامه و معنا نویسی، گزارش نویسی روزانه، آموزه نویسی، شکرگزاری و … از انواع دیگر خرده نوشته ها هستند.

انگیزه نویسی

انگیزه نویسی نوشتن جملات و عبارات انگیزه ساز برای زندگی شخصی است. برای انجام این نوع نوشته فرد باید به خودشناسی و خودآگاهی لازم رسیده باشد تا بتواند در رابطه با موضوعات و مواردی که برایش انگیزه بخش هستند بنویسد.

انگیزه نویسی یعنی من با توجه به علاقه و استعدادی که دارم، می دانم که باید چه کارهایی انجام بدهم تا برای کار و زندگی خود همواره انگیزه و انرژی داشته باشم.
انگیزه نویسی بیان امیدواری ها و افق های روشن و درخشان زندگی فردی است.
یافتن راه هایی برای ایجاد انگیزه با توجه به نوع شخصیت فرد، کار و حرفه ای که دارد و سطح فرهنگی و مالی و توانمندی خانواده در جامعه.

مثل: لیست عادتهای مفید روزانه، منابع من، علائق و سلایق و …

گل نوشته

گل نوشته نوشته ای از زبان یک گل یا گیاه است.
گل نوشته نوشته ای درباره گلها و گیاهان از زبان یک باغبان، گل آرا یا گلفروش است.
گل نوشته ها حاوی تجربیات و احساسات شخصی است که در رابطه با گل و گیاه و پرورش و نگهداری از آنها فعالیت دارد. گل نوشته دل نوشته های کسی است که به گل و گیاه علاقه دارد.

اگر به گل و گیاه علاقه مند هستید پس حتما می توانید درباره آنها چیزی بنویسید و به یادگار بگذارید. اما اگر درباره آنها چیزی نمی دانید بعید است که بتوانید درباره آن چیزی بنویسید.

آشپز نوشت

نوشت و نویس های کسی است که آشپزی بلد است یا آشپزی می کند.
نوشته هایی درباره آشپزی و تهیه و مصرف غذا که از زبان متخصص آن یعنی یک آشپز بیان می شود. از دستور پخت و تهیه تا تجربیات و احساساتی درباره آشپزی و …

آشپز نوشته های کدبانوی خانه لا به لای صفحات کتاب آشپزی، یا نوشتن او از زبان خوراکی ها، لیست مواد لازم و دستور تهیه و سرو انواع خوردنی ها و نوشیدنی ها و ….
برای تهیه محتوای نویسندگی و پست اینستا و تلگرام.

وقتی حال دل خوب و خوش باشد و اوضاع بر وقف مراد همیشه امید و انگیزه ای برای این نوع نوشته و امثال اینها هست، باید به دلخوشی های کوچک هم دلبست و برای حالذخوش دست به کار شد، مثل تهیه غذای دلخواه یا شیرینی و دم نوش خوشمزه.

دیدگاهتان را بنویسید