تکالیف روز بیستم و بیست و یکم

تکالیف روز بیستم و بیست و یکم دوره پرکاری و پولسازی در خانه

چهارشنبه ۹۹/۱/۲۰
نامه به پول ۳۰ دقیقه
پیاده روی ۳۰ دقیقه
کتاب خواندن ۳۰ دقیقه
تولید و انتشار محتوا ۳۰ دقیقه
گوش دادن درس ۱۷ – ۲ تا پومودورو
خانه داری ۴ تا پومودورو
نقاشی ۳ تا پومودورو
کامنت نویسی ۲ تا پومودورو
دیدن تلویزیون ۲ تا پومودورو
۱۰ تا ۱۰ دقیقه
سلام به پول
پول یک نیاز است، اما همه چیز نیست، ما برای همه چیز و هر کاری به پول نیاز نداریم.
بعضی از کارها هستند که بدون پول هم انجام پذیرند، شاید هم دیدگاه ما به زندگی معین این باشد که کی و چه وقت به پول احتیاج داریم.
مثلا بچه‌ که هستیم بیشتر به بازی و جنب و جوش علاقه مندیم تا به حساب کتاب و زمان بندی. بیشتر افکار و احساسات ما پایبند روحیات پاک و لطیف کودکانه مان است و کمتر غرق در گرفتاریها و مشکلات زندگی هستیم. برای ما حمایت و محبت و مهربانی ارزشمندتر و ضروری تر است تا پول و …
اما متأسفانه بزرگتر که می شویم، به ما یاد می دهند تا بیشتر کار کنیم و زحمت بکشیم و در ازای هر کاری که انجام می دهیم خواهان دستمزد و قدردانی باشیم تا مبادا سرمان کلاه برود، انگار که با جامعه ای از افراد نامهربان، بد دل و بد بین در تعامل هستیم و هیچ راه گریزی نیست. باید همیشه سرمان تو حساب باشد و روی پای خود بایستیم.
کمک های مالی و خدماتی، دستگیری از نیازمندان و مستمندان، صله رحم، معاشرت با دوستان، خدمت به خانواده، نیکی به پدر و مادر و بزرگترها، کمک به توسعه مهارتهای فردی و اشتغال جوانان و ….. لزوما نیاز به صرف پول نیستند، فقط عزم و اراده قوی ما را می خواهند تا به رشد و تعالی برسیم و دنیا جایی باشد برای بهتر زندگی کردن.

پنجشنبه ۹۹/۱/۲۱
نامه به پول ۱۵ دقیقه
کتاب خواندن ۳۰ دقیقه
نظافت و کارهای شخصی ۴ تا پومودورو
گوش دادن درس ۱۸ – ۲ تا پومودورو
تولید و انتشار محتوا ۲ تا پومودورو
وبلگ خوانی ۱۰ دقیقه
نقاشی ۴ تا پومودورو
دیدن تلویزیون ۳ تا پومودورو
خانه داری ۵ تا پومودورو
۱۰ تا ۱۰ دقیقه

سلام به جناب پول، صبح عالی متعالی
توی این روزهایی که به دلیل بیماری کرونا خانه نشین شده ایم و شرایط زندگی سخت شده و با بحران اقتصادی روبه رو هستیم، بهتر است که بیشتر به یاد هم باشیم، برای همدلی و حمایت مادی و معنوی از همدیگر، کارهای خیرانه انجام دهیم و به هر طریقی شده برای بهتر شدن اوضاع و شرایط زندگی تلاش کنیم. در خانه بمانیم تا جلوی انتشار بیشتر بیماری را بگیریم و سلامتمان را تضمین کنیم. قدر تک تک لحظات خانه نشین بودنمان را بدانیم، کاری کنیم تا با درسی که از این لحظات و شرایط می گیریم، جامعه پویا تر و آگاه تری داشته باشیم. با نگاه به ایده ها و فرصت های جدید، به راه های زندگی بهتر فکر کنیم. برای داشتن فعالیت های اقتصادی پیشرفته تر و و پر بازده تر، از همین حالا کسب تجربه کنیم تا آینده ای بهتر و پر بار تر را پیش رو داشته باشیم.
به امید فرداییی بهتر با هم تلاش می کنیم و تا شکست کرونا در خانه می مانیم.

دیدگاهتان را بنویسید