نقاش و نور

تمرین: باز نویسی قصه

روزی از روزهای دلنشین بهاری، مردی با چند شاخه گل به خانه دوست نقاشش می رود.
وقتی وارد می شود همه جا را تاریک و مبهم می بیند. تنها با نور شمعی روشن دوستش در حال نقاشی کردن بود.
از او می پرسد در حال انجام چه کاری هستی؟ در این تاریکی متوجه می شوی چه کار می کنی؟ پیش تر فکر می کردم نقاشان برای انتخاب و ترکیب متناسب رنگ لازم است که از نور خورشید بهره بگیرند. چرا پر ده ها را جمع نمی کنی و نمی گذاری نور به داخل بتابد؟

دوستش می گوید هنوز نه، در حال کشیدن تابلویی با موضوع مریم مقدس هستم و می ترسم نور الهام بخشی را که از درونم متشعل و راهنمای من است از دست بدهم. پس فعلا در همین حال به کارم ادامه می دهم.
————————

در این داستان با صحنه ای از دیدار دو دوست در یک روز بهاری مواجه هستیم، و هنرمند نقاشی که در تاریکی، تنها با کور سوی شمعی مشغول تکمیل تابلوی نقاشی خود است. او کاملا با روحیات معنوی و الهام بخش وجودش آشنا و مانوس است و در کارش مهارت دارد. پس خوب می داند که چکار باید بکند تا در کارش موفق و منحصر به فرد باشد.

فضای تاریک و کم نور محیط کار به تداوم نور و اندیشه الهام بخش نقاش کمک کرده تا بتواند آنچه را که در اندیشه اش متصور شده به تصویر بکشد؛ و ندای الهام بخشی از درون او را فرا می خواند تا برود و اثر هنری بی نظیری را بیافریند.

به نظرم هر کسی در کارش می بایست مانند این نقاش با احساسات و روحیات خود آشنا باشد. بداند که کی، کجا و چگونه می تواند بهتر و بیشتر کار کند و بهره وری داشته باشد.
دانستن ساعت روتین و بهره وری شخصی، ایده ها و برنامه های اجرای کار و فعالیت ها

اگر به کار و زندگی خود علاقه مند باشیم و از آن لذت ببریم مطمئنا با شور و اشتیاق ادامه می دهیم و با قدمهای کوچک و استوار برای داشتن زندگی بهتر و ایده آل تلاش می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید